Obnovení činnosti oddílů

Vážení rodiče, příznivci a kamarádi od Vlčat i Traperů,

 

po zhruba 2 měsíce naše středisko, a vlastně celý Junák, mělo pozastavenu veškerou činnost, která se týká dětí a mládeže, takže jsme nemohli pořádat schůzky a výpravy. Jakkoliv nás to velmi mrzelo, to vše vycházelo z vládou vydaných opatření a dalších vnějších okolností. Situace se nicméně to se naštěstí pomalu začíná měnit.

Od pondělí 11. května 2020 začíná Junák opět provozovat svou činnost. Tato činnost samozřejmě bude omezená a může být v různých oddílech odlišná, takže je pravděpodobné, že děti z jiných oddílů budou mít jiné možnosti. Cílem tohoto článku je naznačit vývoj činnosti v našich oddílech - Vlčat a Traperů. To vše proto, abyste se i na základě těchto informací mohli rozhodovat o Vašem čase i o čase Vašich dětí - jak do konce školního roku, tak o prázdninách. Tohoto plánu se budeme snažit co nejvíce držet, podle toho jak to situace dovolí, stále ovšem platí, že hlavní slovo mají vyšší místa.


Plán obnovení činnosti je rozdělen na 3 části:

  1. květen
  2. červen
  3. období prázdnin (červenec a srpen)

 

1. květen

SCHŮZKY NEBUDOU, VÝPRAVA BUDE.

Skautskou činnost zahájíme jednodenní výpravou v sobotu 30.5. Jelikož jsme stále vázání přísnými hygienickými požadavky, pořádání schůzek pro nás bohužel aktuálně není uskutečnitelné, v květnu tedy schůzky určitě nebudou. Co ovšem můžeme, je  uspořádat jednodenní akci venku. Bližší informace o této akci najdete klasicky na našich stránkách a to již brzy. 

V současné době platí omezení počtu možných účastníků akcí (aktuálně 15), poprosíme vás tedy, abyste se poctivě přihlašovali na akce, jakmile je oznámíme.

 

2. červen

SCHŮZKY SPÍŠE NEBUDOU, VÝPRAVA SPÍŠE BUDE.

Pokud se situace nezmění, schůzky nebudou ani v červnu. Nicméně, měsíc je dlouhá doba, tak doufejme spolu, aby se schůzky mohly v červnu zase konat.  O jejich obnovení budeme pochopitelně informovat.

V červnu bychom rádi stihli ještě jednu výpravu. Pokud by zůstali současná opatření, byla by to opět výprava jednodenní, pokud by nastalo další uvolnění, tak bychom byli rádi za uskutečnění vícedenní výpravy, ale to v tuto chvíli opravdu nejde zaručit. Výprava se bude konat snad okolo termínu původní závěrečné výpravy (20. června).

 

Konkrétní podmínky činnosti v květnu a červnu a jejich odůvodnění najdete na odkazu níže:

https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/5137-vykonna-rada-11-kvetna-prechazime-od-pozastavene-skautske-cinnosti-k-cinnosti-omezene-jaka-budou-jeji-pravidla

 

3. období prázdnin

TÁBOR SPÍŠE BUDE, A TO PŮVODNÍM TERMÍNU

(PŘÍPADNĚ BY BYL TÁBOR V SRPNU, POKUD TO V ČERVENCI NEPŮJDE).

Vzhledem k vývoji situace se dá předpokládat, že tábory budou povoleny, maximálně za zpřísněných hygienických podmínek (se kterými v plánování průběhu musíme počítat). Doufáme, že jste své plány na prázdniny nezměnili zcela, a že to pro všechny je příjemná zpráva. Naší hlavní myšlenkou při rozhodování o tom, jakou činnost chceme obnovit (či udržet), bylo to, že tábor je vrcholem oddílové činnosti, takže jsme o zrušení z naší strany neuvažovali (a přípravy jsou v plném proudu). Jsme dokonce připraveni i na alternativu, kdy by bylo nutno tábory posunout na srpen - samozřejmě v závislosti na počtu přihlášených.

 

Jak Junák uvažuje o táborech se můžete dozvědět něco na odkazu níže:

https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/5136-vykonna-rada-jak-se-pripravovat-na-skautske-tabory-2


Období po prázdninách je ještě příliš daleko a situace se může dramaticky změnit, proto jsme se rozhodli dále ve výhledu nepokračovat. Případné relevantní zprávy, které by se týkaly skautské činnosti, se objeví na našem webu hned, jak se k nim dostaneme. Naším cílem bude činnost přiblížit normálnímu stavu, jak jen to bude možné. 

Vše, co je zmíněno výše, se samozřejmě může změnit v závislosti na situaci, která se může vyvíjet různě. Neberte tedy plán jako pevně daný, nicméně o všech úpravách se dozvíte pokud možno co nejdříve. Jsme si vědomi toho, že situace není stabilní, a bude třeba se náhle vypořádat s tím, co přijde. Na tuto nestálost jsme připraveni. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte ozvat oddílovým vůdcům Samovi a Rolfovi (popřípadě komukoliv, s kým se Vám dobře komunikuje).

 

Věříme, že jsme Vám sdělili veškeré informace, které jsou pro Vás důležité a že Vám tím pomůžeme v rozhodování o volném čase Vašich rodin. Zároveň doufáme, že je to pro Vás příjemná zpráva a že se těšíte na postupné obnovení činnosti stejně jako my. A také, že se brzy někde potkáme.

 

rádci a vedení oddílů Vlčat a Traperů a vedení střediska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Všechna pole jsou povinná.

Používat lze následující HTML značky:
<a href="adresa_odkazu">text odkazu</a>, <b>tučný text</b>, <i>kurzíva</i>, <strike>přeškrtnutý text</strike>