Džungle Traperů 2024Brigáda před táborem: od pátku 28. června do neděle 30.června bude na tábořišti probíhat tzv. stavěčka - bude se zde stavět tábor. Na tuto část jsou zváni všichni účastníci s rodinami či kamarády. Podrobnější informace vydáme několik dní před táborem. Případné dotazy směřujte na Hagina.

Termín: neděle 30.6. - sobota 20. 7. 2024
Místo: tábořiště Lásenice

 

Cena: 4800,-
Platba:

 • nejpozději do 18. 6. a to převodem na účet 2800726351/2010
 • platba platí také jako závazná přihláška na tábor
 • do poznámky pro příjemce napište jméno nebo přezdívku dítěte (NEPIŠTE rodné číslo, máme transparentní účet a vše se zobrazuje na webu)
 • problém nebo dotaz? - ozvěte se Ormovi (rosta.mahel@seznam.cz), můžeme např. vystavit fakturu k získání příspěvku od zaměstnavatele, dohodnout se na jiném termínu placení atd.


Doprava věcí: výběr věcí proběhne 28. 6. od 15:00 na klubovně (auto se nakládá v 17:00) - velký batoh, krabice, KOLO JE TŘEBA PŘIVÉZT I LETOS JEDE AUTEM

Sraz: neděle 30.6. v 7:00 na hlavním nádraží pod hodinami.
S sebou na sraz: malý batoh, pláštěnka, jídlo a pití na cestu (první společné jídlo je večeře)
Věci vybírané na srazu (označené * - odkazy najdete níže):

 • *zprávu pro zdravotníka s popisem případných zdravotních problémů
 • *souhlas zákonných zástupců s účastí dítěte na táboře
 • *souhlas s používáním sportovního vybavení
 • *posudek lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na táboře
 • *potvrzení o bezinfekčnosti
 • *souhlas zákonných zástupců s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte
 • kopie karty pojištěnce
 • léky s popisem užitíAdresa tábora pro psaní dopisů:
[přezdívka/jméno]
tábor 22. střediska Junáka Brno
pošta Lásenice
Lásenice 378 01


Návrat: sobota 20.7. 14.30 na Hlavním nádraží.
Návrat věcí: od 15:00 na klubovně (spolu s vykládáním věcí)

Vedení tábora:
náčelník tábora: Kryštof Popelka (Rolf) 731 815 751, krystof.popelka@gmail.com
zdravotník: David Kocman (Wali-taka) 735 549 635, davidkocman6@gmail.com
kuchyně: Ivor Sekanina (Sokol) 732 603 809, finistx@gmail.com


Seznam vybavení:
1 x kalhoty dlouhé ke kroji (přírodní barva, slušnější)
1 x kalhoty krátké ke kroji (přírodní barva, slušnější, nikoliv barevné plážovky a crocsy!!!)
1 x krojová košile + šátek + turbánek
2–3 x kraťasy pro sport a běžný táborový život
5 x tenčí ponožky
5 x teplé ponožky
1 x oddílové triko
3–4 x triko s krátkým rukávem
2 x flanelová košile nebo mikina
dostatečné množství spodního prádla
1 x tepláková souprava
1 x oblečení na spaní
1 x svetr
1 x větrovka a šusťáky či jiné rychleschnoucí (outdoorové) kalhoty
1 x zimní bunda nebo polárka
1 x šátek na krk (ne krojový)
1 x letní čepice
1 x zimní čepice
1 x pláštěnka v dobrém stavu
1 x pracovní oblečení (na zašpinění až roztrhání)
1x pohorky
1x krém na boty + hadra nebo impregnace (podle typu pohorek)
1 x sandály - kdo má
1 x tenisky
1 x holínky
1 x plavky
kapesníky (NEpapírové!)
2 x ručník
1 x starší utěrka na nádobí
1 x toaletní potřeby (mýdlo, kartáček a pasta, hřeben, opalovací krém, brýle proti slunci, prostředek proti hmyzu (lépe nestříkací))
1 ks toaletní papír
1 x ešus třídílný + lžička (označené!!! O tento kus cenného majetku bývají časté spory, na něž jsou místní soudy krátké...)
1 x hrníček
1 x PET láhev 1,5 l, ne menší!
1 x baterka + náhradní baterie
1 x spacák
1 x malý batoh na výlety a na cestu
1 x velký batoh 40–60 l
1 x krabice od banánů
1x igelit min. 2 x 1,5 metru
1 x karimatka
1 x starší deka nebo celta
1 x kapsář (viz nákres)
1 x kolo v dobrém stavu + helma; cyklistické rukavice, kdo chce
1 x táborový obleček (viz níže)
KPZ, Stezka, psací potřeby, nůž, pastelky, blok, tábornický deník, adresy, sirky zabezpečené proti vlhku, 5 m tenkého lanka, sekera, 10hadráků – kdo nemá, aspoň matriál na jejich výrobu (staré ponožky, noviny, izolepy...)

Všechny věci doporučujeme podepsat. Nepodepsané již možná nikdy neuvidíte!
Dále nezapomeňte, že balení je činnost, kterou by Trapeři měli zvládnout samostatně, maximálně s vaší malou pomocí.

Krabice od banánů
Všechno vybavení zabalte do batohu a krabice od banánů. Tu upravte tak, že zalepíte díru ve dně i víku, aby drobnější věci nevypadávaly. Jiné než banánové krabice, nebrat (velikost je normována do stanu či týpí, kde slouží jako nábytek). Je dobré zabezpečit krabici na cestu proti vlhku pomocí igelitu. Pokud krabice po táboře přijede zpět v pořádku, nevyhazujte ji, ale uschovejte na příští rok!

Co nebrat
Na tábor je zakázano brát: mobilní telefony, elektronické hračky a zařízení (mimo baterky, světel na kolo a tachometru) a jakékoliv předměty nehodící se na letní tábor, popřípadě porušující zákony ČR nebo propagující jejich porušování. Vedení si vyhrazuje právo tyto věci zabavit a vrátit na konci tábora rodičům. Tyto věci narušují atmosféru tábora nebo mohou v krajním případě negativně ovlivnit výchovu Vašich dětí i dětí ostatních, proto je na táboře nechceme. Pro komunikaci s rodiči používáme velmi staromódní a předraženou poštu. Mobily máme na táboře pro přivolání pomoci nebo k vyřízení důležitých organizačních věcí. Budete-li něco závažného potřebovat, pošlete SMS náčelníkovi tábora Rolfovi. Telefony se budeme snažit v rámci možností zapínat pravidelně přibližně jednou denně až jednou za dva dny. Někdy se stane, že jsme přes noc na výletě mimo tábor, kde nemusí být vždy signál.

Kolo
Stejně jako každý rok, i letos s sebou na tábor budeme brát kola. Díky kolům se můžeme například zajet vykoupat a nezabere nám to celé odpoledne. Také výlety na kolech mohou mít mnohem vzdálenější cíl, než pěší. Na tábor je však nutné brát kolo v bezvadném technickém stavu (zvláště důležité jsou brzdy) a přizpůsobené postavě dětí (na táboře je opravdu pozdě na zjištění, že nám kluk z kola vyrostl). Na táboře si vyhrazujeme právo kolo v případě vetší poruchy opravit (případně dokoupit potřebné díly) na náklady rodičů. Je totiž nezbytně nutné mít pojízdné kolo po celou dobu tábora. Menší opravy zvládáme svépomocí a jsme na to náležitě vybaveni nářadím, pokud však někdo bude mít nářadí svoje, je to jedině dobře, naučí se s ním aspoň zacházet. Brašny a nosič Velmi vítaným vybavením ke kolu jsou nosič na kolo a brašny. Nejsou sice povinné a je možné absolvovat i vícedenní výlet na kole s batohem na zádech, navíc máme většinou doprovodné auto, které větší kusy vybavení doveze rovnou na cílové místo, ovšem možnost mít věci na cestu uložené vzadu na nosiči je pohodlná. Brašny na nosiči se nelepí na zpocená záda, netlačí popruhami do beder, a jejich váhu, ačkoliv se do nich vejde nepoměrně větší množství věcí než do malého batohu, nepocítíte tak radikálně. Proto určitě všem, kteří je mají, doporučujeme vzít je s sebou na tábor.
Letos se bude ke kolu hodit i zámek.

Kroj
Skautský kroj je pro všechny Trapery povinnou součástí vybavení. Nejsme žádní skautští fundamentalisté, proto je nám celkem jedno, jaký bude mít košile odstín, nejezdíme v něm na každou výpravu... Ale právě na táboře má toto slavnostní oblečení své místo. Náš oddíl není parta nezávisle se bavících pionýrů, ale má své tradice. Proto není možná účast u táborového ohně nebo ranním nástupu bez kroje. Máte-li doma odrostlý kroj, zkuste ho nabídnout na klubovně. Všechno vybavení na kroj dostávají Vlčata zdarma ke splnění nováčkovské zkoušky. Ostatní je možné koupit ve skautských prodejnách nebo přímo na táboře. Kromě kroje bereme taky oddílové tričko.

Táborový obleček

Pokyny pro šití:

Látku použijte ideálně bílou. Vystřihnout 2x díl A(díl B je volitelný). Sešít po straně d a na vrch strany c přišít šnůrku na uchycení (volitelná část B se všije mezi oba díly A po celé straně c, v tomto případě není šňůrka potřeba).

Výsledkem by měla být kapuce s pláštěm, velikost upravte podle potřeby. Plášť by měl sahat zhruba po pás.

V případě dotazů kontaktujte Kanea.

Pošta a balíky
Kdo byl na táboře, ví, jak úpěnlivě při každém poledním klidu čekají děti na poštu a jakou radost jim dopis udělá. Platí to hlavně pro menší vlčata – je dobré psát často. Je taky dobré se vyvarovat formulací vyvolávajících stesk: “moc nám tady chybíš”, “moc senám stýská”, atd. Vhodné jsou naopak zprávy z domu, kolik se na zahradě urodilo meruněk a kdo co doma udělal. Nebo můžete podpořit táborovou hru: “kolik už máš orlích per”, “přejeme vám dobrý vítr do plachet”....
Pokud jde o balíky, vyskytovaly se dříve v souvislosti s nimi některé problémy (přejídání, hádky, soutěž, komu toho přijde víc...), které se vyřešily tím, že jsme adresné balíky na tábor zakázali. Pokud chcete poslat na tábor balík “na přilepšenou”, pošlete něco (buchty, ovoce...) pro všechny. Adresné balíky s horami bonbónů a čokolády kazí nejen zuby a žaludek, ale hlavně morálku dětí na táboře. Pamatujte, že veškeré jídlo, včetně sladkostí, je v ceně tábora a je zbytečné utrácet za poštovné.

Kapsář do týpíZdravotní dokumentace:
Nutno odevzdat na srazu na tábor.
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDRAVOTNÍ DOKOUMENTACE K VYPLNĚNÍ