Džungle Vlčat 2022Vážení rodiče, přátelé oddílu, milá Vlčata,
Dobrodružství, zábava, nové znalosti, hry. To vše a mnoho víc zažívají Vlčata během školního roku na našich akcích pořádaných oddílem. Není však akce důležitější a zapamatovatelnější než Skautský tábor. Rád bych Vás tímto oficiálně pozval na letošní ročník.
Vyrážíme jako již tradičně na tábořiště u vesnice Lipnice v Jižních Čechách. Do krajiny rybníků a hradů, řopíků, známé Jindřichohradecké úzkokolejky, železné opony. Do České Kanady. Ač byla tato krajina v posledních letech značně zničena kůrovcovou kalamitou, stále je to místo, kde chceme trávit začátek každých prázdnin a oslavovat krásy přírody.
Opět pojedeme společně se spřáteleným dívčím oddílem Světlušek a tábor bude na 2 týdny. Akce je pro děti, které byly alespoň na 2 vícedenních výpravách. Pokud byste měli otázky ohledně jakéhokoliv bodu Džungle, nebojte se obrátit na Vedení.

Tak za měsíc na táboře!
Za vedení Vlčat
Horus


Brigáda před táborem: od pátku 1.7. odpoledne do neděle 3. července (přihlašujte se Dvalinovi - martin.fantal@seznam.cz)

Termín: neděle 3.7. - sobota 16.7. 2022
Místo: tábořiště Lipnice


Cena: 3200,-
Platba:
 • do 25.6. a to převodem na účet 2800726351/2010
 • platba platí také jako závazná přihláška na tábor
 • do poznámky pro příjemce napište jméno nebo přezdívku dítěte (NEPIŠTE rodné číslo, máme transparentní účet a vše se zobrazuje na webu)
 • problém nebo dotaz? - ozvěte se Ormovi (rosta.mahel@seznam.cz), můžeme např. vystavit fakturu k získání příspěvku od zaměstnavatele, dohodnout se na jiném termínu placení atd.

 • Doprava věcí: Věci se budou vybírat v pátek 1.7. od 16:20 na klubovně. Dodávka odjíždí v 17:00

  Sraz: neděle 3.7. v 7:40 na Zvonařce (https://en.mapy.cz/s/fehukuvunu)

  Návrat: sobota 16.7. v 17:15 na Zvonařce (https://en.mapy.cz/s/fehukuvunu)

  S sebou na sraz: malý batoh, pláštěnka, jídlo a pití (první společné jídlo je večeře), uzavřenou obuv
  Věci vybírané na srazu
 • ZDRAVOTNICKÝ BALÍČEK od rodičů dětí užívajících pravidelně či nepravidelně nějaké léky. Balíček obsahuje právě tyto léky, podrobný popis jejich dávkování a stručnou charakteristiku zdravotních indispozic, kvůli nimž dítě léky užívá. Pokud si přejete, aby syn během tábora užíval vitamíny, popřípadě jiné Vámi preferované léky (máte s nimi dobrou zkušenost a předpokládáte, že nejsou standardním vybavením táborové lékarny), přiložte je rovněž společně s krátkým popisem do zdavotnického balíčku. Kluci u sebe nesmí mít žádné léky – veškeré léky musí být na srazu v rámci zdravotnického balíčku odevzdány zdravotníkovi; pokud Vaše dítě žádné léky neužívá, zdravotnický balíček neodevzdáváte.
 • ZDRAVOTNICKOU OBÁLKU obsahující:
  1/ všechny vyplněné a podepsané dokumenty, které najdete dole na této stránce. Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě potvrzuje dětský/á lékař/ka. Posudek nesmí být starší než jeden rok (nařízení Junáka v souvislosti s aktuální koronavirovou situací). Pokud tedy z nějaké dřívější akce máte toto potvrzení, které není starší než jeden rok, nemusíte navštěvovat lékaře, neboť ostatní dokumentaci vyplňujete jen Vy, rodiče. Tábora se může zúčastnit jen dítě zdravé, případná závažnější onemocnění s námi předem konzultujte a menší běžné potíže (alergie apod.) vyplníte do Zprávy pro táborového zdravotníka.
  2/ kopii karty pojištěnce, dobrovolně můžete přiložit kopii očkovacího průkazu. Obálku odevzdávejte podepsanou a nezapečetěnou – zdravotník si bude její obsah na srazu kontrolovat (bez výše zmíněných, řádně vyplněných dokumentů nelze dítě na tábor přijmout).


 • Adresa tábora pro psaní dopisů:
  [přezdívka/jméno]
  Vyriony YMCA Brno
  Markvarec - kavárna Do Mlejna
  pošta Dačice, 380 01


  Návrat: bude upřesněno, ale počítejte s návratem kolem 16hod
  Návrat věcí: cca 15 min po návratu na parkovišti u Tesca

  Vedení tábora:
  náčelník tábora: Jan Hanák (Sam) 723 070 651, honza.hanak@gmail.com
  zdravotník: Martin Fantal (Dvalin) 728 089 272, martin.fantal@seznam.cz
  program: Dalibor Veselý (Horus) 702 284 520, daliborvesely.dada@gmail.com
  kuchyně: Filip Trbušek (Lee) 731 917 357, f.trbusek@gmail.com


  Seznam vybavení:
  1 x kalhoty dlouhé ke kroji (přírodní barva, slušnější)
  1 x kalhoty krátké ke kroji (přírodní barva, slušnější, nikoliv barevné plážovky a crocsy!!!)
  1 x krojová košile + šátek + turbánek
  2–3 x kraťasy pro sport a běžný táborový život
  5 x tenčí ponožky
  5 x teplé ponožky
  1 x oddílové triko
  3–4 x triko s krátkým rukávem
  2 x flanelová košile nebo mikina
  dostatečné množství spodního prádla
  1 x tepláková souprava
  1 x oblečení na spaní
  1 x svetr
  1 x větrovka a šusťáky či jiné rychleschnoucí (outdoorové) kalhoty
  1 x zimní bunda nebo polárka
  1 x šátek na krk (ne krojový)
  1 x letní čepice
  1 x zimní čepice
  1 x pláštěnka v dobrém stavu
  1 x pracovní oblečení (na zašpinění až roztrhání)
  1x pohorky
  1x krém na boty + hadra nebo impregnace (podle typu pohorek)
  1 x sandály - kdo má
  1 x tenisky
  1 x holínky
  1 x plavky
  kapesníky (NEpapírové!)
  2 x ručník
  1 x starší utěrka na nádobí
  1 x toaletní potřeby (mýdlo, kartáček a pasta, hřeben, opalovací krém, brýle proti slunci, prostředek proti hmyzu (lépe nestříkací))
  1 ks toaletní papír
  1 x ešus třídílný + lžička (označené!!! O tento kus cenného majetku bývají časté spory, na něž jsou místní soudy krátké...)
  1 x hrníček
  1 x PET láhev 1,5 l, ne menší!
  1 x baterka + náhradní baterie
  1 x spacák
  1 x malý batoh na výlety a na cestu
  1 x velký batoh 40–60 l
  1 x krabice od banánů
  1x igelit min. 2 x 1,5 metru
  1 x karimatka
  1 x starší deka nebo celta
  1 x kapsář (viz nákres)
  1 x táborový obleček (viz níže)
  KPZ, Stezka, psací potřeby, nůž, pastelky, blok, tábornický deník, adresy, sirky zabezpečené proti vlhku, 5 m tenkého lanka, 10hadráků – kdo nemá, aspoň matriál na jejich výrobu (staré ponožky, noviny, izolepy...)
  Všechny věci doporučujeme podepsat. Nepodepsané již možná nikdy neuvidíte!
  Dále nezapomeňte, že balení je činnost, do které by se měla Vlčata co nejvíce zapojit, aby věděli jaké mají věci s sebou a lépe se v nich poté orientovali.

  Krabice od banánů
  Všechno vybavení zabalte do batohu a krabice od banánů. Tu upravte tak, že zalepíte díru ve dně i víku, aby drobnější věci nevypadávaly. Jiné než banánové krabice, nebrat (velikost je normována do stanu či týpí, kde slouží jako nábytek). Je dobré zabezpečit krabici na cestu proti vlhku pomocí igelitu. Pokud krabice po táboře přijede zpět v pořádku, nevyhazujte ji, ale uschovejte na příští rok!

  Co nebrat
  Na tábor je zakázano brát: mobilní telefony, elektronické hračky a zařízení (mimo baterky, světel na kolo a tachometru) a jakékoliv předměty nehodící se na letní tábor, popřípadě porušující zákony ČR nebo propagující jejich porušování. Vedení si vyhrazuje právo tyto věci zabavit a vrátit na konci tábora rodičům. Tyto věci narušují atmosféru tábora nebo mohou v krajním případě negativně ovlivnit výchovu Vašich dětí i dětí ostatních, proto je na táboře nechceme. Pro komunikaci s rodiči používáme velmi staromódní a předraženou poštu. Mobily máme na táboře pro přivolání pomoci nebo k vyřízení důležitých organizačních věcí. Budete-li něco závažného potřebovat, pošlete SMS náčelníkovi tábora Rolfovi. Telefony se budeme snažit v rámci možností zapínat pravidelně přibližně jednou denně až jednou za dva dny. Někdy se stane, že jsme přes noc na výletě mimo tábor, kde nemusí být vždy signál.

  Kroj
  Skautský kroj je pro všechny Trapery povinnou součástí vybavení. Nejsme žádní skautští fundamentalisté, proto je nám celkem jedno, jaký bude mít košile odstín, nejezdíme v něm na každou výpravu... Ale právě na táboře má toto slavnostní oblečení své místo. Náš oddíl není parta nezávisle se bavících pionýrů, ale má své tradice. Proto není možná účast u táborového ohně nebo ranním nástupu bez kroje. Máte-li doma odrostlý kroj, zkuste ho nabídnout na klubovně. Všechno vybavení na kroj dostávají Vlčata zdarma ke splnění nováčkovské zkoušky. Ostatní je možné koupit ve skautských prodejnách nebo přímo na táboře. Kromě kroje bereme taky oddílové tričko (na sebe na cestu na tábor).

  Táborový obleček
  veškeré součásti táborového oblečku jsou součástí ceny tábor a kluci je obdrží na táboře.

  Pošta a balíky
  Kdo byl na táboře, ví, jak úpěnlivě při každém poledním klidu čekají děti na poštu a jakou radost jim dopis udělá. Platí to hlavně pro menší vlčata – je dobré psát často. Je taky dobré se vyvarovat formulací vyvolávajících stesk: “moc nám tady chybíš”, “moc senám stýská”, atd. Vhodné jsou naopak zprávy z domu, kolik se na zahradě urodilo meruněk a kdo co doma udělal. Nebo můžete podpořit táborovou hru: “kolik už máš orlích per”, “přejeme vám dobrý vítr do plachet”....
  Pokud jde o balíky, vyskytovaly se dříve v souvislosti s nimi některé problémy (přejídání, hádky, soutěž, komu toho přijde víc...), které se vyřešily tím, že jsme adresné balíky na tábor zakázali. Pokud chcete poslat na tábor balík “na přilepšenou”, pošlete něco (buchty, ovoce...) pro všechny. Adresné balíky s horami bonbónů a čokolády kazí nejen zuby a žaludek, ale hlavně morálku dětí na táboře. Pamatujte, že veškeré jídlo, včetně sladkostí, je v ceně tábora a je zbytečné utrácet za poštovné.

  Kapsář do týpí


  Zdravotní dokumentace:
  Nutno odevzdat na srazu na tábor.
  ODKAZ KE STAŽENÍ ZDRAVOTNÍ DOKOUMENTACE K VYPLNĚNÍ