Tábory online

Zde se nachází krátký popis táborů z několika posledních let (2007-2010) a odkazy na stránky k těmto táborům. Nejsme bohužel schopni pokaždé zajistit stránky věnované pouze táborům, proto je možné, že k táboru Sioux (2010), který nemá vlastní stránky a fotky se nacházejí pouze ve fotoalbu, přibudou další. Také se pokusíme přidat sem fotky z dřívějších let.  
Mongolsko 2007 Tento tábor nás zavedl na širé mongolské pláně, kde jsme pod vedením Čingischána spojovali mongolské kmeny v jeden celek. Pokoušeli jsme se stavět jurty, jezdit na koních, pořádali jsme mongolskou svatbu a mongolské hry a užili si plno zábavy. Tábor, o který se staral hlavně Gabo, proběhl na Lásenici.    
  Zaklínač 2008 Zaklínač byl zatím (a pravděpodobně zůstane) posledním táborem na Ferdinandově v Jeseníkách. Přes všechnu snahu nebylo možné toto tábořiště úspěšně udržet pro další generace. Tématem tábora byl příběh zaklínačů z příběhu Andrzeje Sapkowského. Bojovali jsme proti zlu, vyráběli ochranné amulety, tvořili zbraně. Tento tábor pro nás připravil Shorty a Bart.    
  Templáři 2009 Templáři nás zavedli do prostředí válek mezi muslimy a křesťany, ale také mezi křesťany podporujícími mír a válečnými štváči, ve Svatých zemích kolem 12. století. Zúčastnili jsme se mnoha bitev, obchodovali a položili jsme základy moderního bankovního systému. Na tomto táboře také proběhl výroční oheň, slavili jsme totiž 20 let oddílu Trapeři, tam se potkali Ti nejstarší s nemladšími, dokonce se potkali dva se stejnou přezdívkou (Rolf a Rolf). Tábor byl opět na Lásenici, tentokrát jej připravili Don s Gedem.    
  Sioux 2010 S tématem Indiánů jsme se chtěli vrátit ke kořenům Traperů, kde první tábory byly z velké části právě o Indiánech. Příběh nás zavedl na sever dnešních Spojených států, kde jsme jako příslušníci kmene Siouxů bojovali za svou zemi, při útěku na území dnešní Kanady pak o holý život. Během tábora také proběhl společný den Traperů a Vyrion, který sestával ze společné bojovky a opičárny ve smíšených dvojicích. Zvláštností tohoto tábora bylo, že se na něm podílelo prakticky celé vedení, což nebývá zvykem. Tábor se samozřejmě opět odehrál na naší louce na Lásenici. z tohoto tábora jsou pouze fotky ve fotoalbu: https://www.vlcata.org/fotoalbum/lt-sioux/220-0/ https://www.vlcata.org/fotoalbum/lt-sioux/219-0/ https://www.vlcata.org/fotoalbum/vodni-bitva/221-0/ https://www.vlcata.org/fotoalbum/lt-sioux-2010/222-0/