Archiv měsíce: Září 2013

Zápis ze zahajovací výpravy z pohledu Traperů

K velké nelibosti některých z v Doubravici nad Svitavou nedobrovolně vystoupivších Traperů, kterým však nakonec nezbylo nic jiného než zavřít pusu a šlapat do kopce, pokračovala Vlčata vlakem až do Boskovic. Podle předpovědi pršet buď mělo, anebo nemělo, takže nikdo nevěděl, co od temné oblohy nad hlavou očekávat.

Číst více

Boj o Brno

Zde čtěte informace o každoroční tradiční jednodenní podzimní akci, o Boji o Brno, pro Vlčata a Trapery. Akce je společná také s Vyrionami.

Číst více

Jak to bylo doopravdy

Tábor byl inspirován knihou Egypťan Sinuhet finského spisovatele Mika Waltariho. Kniha je ceněná nejen po literární stránce, ale i po stránce historické. Přestože je Sinuhet smyšlená postava, zasadil jej autor do skutečných historických událostí – sám si je domýšlí jen v případě, kdy chybí dostatek historických údajů.

Vše se odehrálo ve 2. tisíciletí př. n. l. a do té doby, než byl archeology objeven Achetaton, historikové ani nevěděli o existenci Achnatonova období, protože Haremheb se prohlásil za přímého následovníka Amenhotepa III.

Číst více

Co se dělo dál


Fotky z tábora

Přestože byl Amon svržen, jeho majetek zabaven a nápisy odstraněny, dokázali Amonovi kněží stále ovlivňovat lid a přesvědčovat jej, že Aton je bohem nepravým. Pro upevnění moci faraónové slavili výročí třicátého roku vlády (i když nebylo vždy po třiceti letech, ale spíš podle toho, kdy se to faraónovi hodilo). Achnaton však slavnost třicetiletí využil již ve třetím roce vlády. Při této slavnosti se rozbouřený dav pokusil faraóna napadnout, což se doposud nikdy nestalo – lidé by nevstáhli ruku na boha, věřili však, že Aton není pravým bohem.

Číst více

Plán akcí Traperů a rozdělení družin

Na stránky byl vložen traperský plán akcí na první pololetí. Naleznete jej zde.

Rozdělení družin je následující:

  • Středa: Martin, Orm, Hagin, Mikuláš, Chepru, Dingo, Kane, Itchi, Braggi (družina Vyder, rádci Spok a Dundee)
  • Čtvrtek: Lukáš, Matyáš, Chan-Kin, Horus, Bořek, Vojta, Datel
    (družina Bobrů, rádce Rolf)

Schůzky probíhají vždy od 17:00 do 19:00. Kontakt na vedení a rádce: zde.

Číst více

Oddílovka Vlčat 13.9.

V pátek 13.září se koná další oddílovka Vlčat. Nebuďte pověrčiví a přijďte na 17 h na klubovnu s klasickým vybavením. Na této schůzce proběhne definitivní rozdělení kluků na schůzky, které se budou konat ve středu a ve čtvrtek. Rodiče zde také dostanou kontakty na příslušné rádce družin. Těšíme se na všechny!

Číst více

Oddílová schůzka Traperů

Vážení stávající Trapeři, vážení noví Trapeři a ostřílení vlci, kteří jdete letos do Traperů, vážení rodiče, zde čtěte letošní zprávu a informace o první Oddílové schůzce Traperů letošního školního roku.

Číst více