Akce pro Trapery i Vlčata – Zimní stopa okolo Silůvek

Vážení rodiče, vážená Vlčata a vážení Trapeři, započal nám další rok se sudým číslem 2014 a s ním spousta dalších příhod, dobrodružství a událostí. A tak se nebojme ihned na počátku roku vyběhat kila nabytá z vánočního cukroví a smažených kaprů či ze silvestrovských chlebíčků a zúčastněme se tradičního orientačního závodu, pořádaného YMCAřským oddílem Sokolík Silůvky a Tělocvičnou jednotou Sokol Silůvky, při němž získáme jedinečnou možnost ukázat i jiným skautům, že nepatříme mezi saláty a čajíčky. Tento závod je pro nás novinkou, kdysi dávno ještě v předrevolučních letech se ho oddíl Traperů jednou jedinkrát zúčastnil, ale spřátelený oddíl Vyrion se ho účastní každý rok pravidelně. Letos jsme se rozhodli tento orientačí běh vyzkoušet také. Podrobnější inforamce najdete v článku.

Akce se koná v sobotu 11. ledna 2014 a je společná pro Trapery a Vlčata, přítomen bude také oddíl Vyrion.

Sraz je v 8.30 hodin na Hlavním nádraží pod hodinami. Vlak odjíždí v 8. 49.

Návrat je tentýž den v 16.04 tamtéž.

Cena: 50,- Kč.

S sebou: jídlo a pití na celý den, doporučuje se teplý čaj v termosce. Dále sportovní oblečení, které se nebudete bát umazat, sportovní obuv přiměřenou počasí (doporučujeme zkontrolovat předpověď pár dní předem a přizpůsobit se, ve sněhu se v teniskách poběží těžko, pokud se navíc do tohoto data spustí sněhová nadílka, je dobré mít také návleky), přezůvky (budeme přebývat v tělocvičně, v níž jsme byli na Vánoční výpravě), doporučujeme také nějaké menší deskové hry, poněvadž se může stát, že rychlejší běžci budou nějaký čas čekat, až doběhnou ostatní.

Jak jste pochopili, jde o sportovněji zaměřenou akci, ovšem poklidnějšího průběhu, neboť vzdálenosti tratí jsou úměrné věkovým kategoriím a nejsou nijak zvlášť dlouhé (při chození pro vodu na táboře a při odhánění komárů u studánky se jistě zapotíte více než zde), proto se rozhodně nebojte zúčastnit a vyzkoušet něco nového a zatím netypického. Běží se po dvojicích, proto se pokud možno zkuste už na schůzkách domluvit, kdo by chtěl s kým běžet. Během závodu probíhají dvojice kontrolami, na nichž plní určité úkoly ze všech možných kategorií. Oficiální informace najdete v informačním letáku zde:

http://sokolik.siluvky.cz/subdom/sokolik/user_files/zimni_stopa_2014.pdf

V případě dotazů kontaktujte Barta (724 162 074, mail: honzaczech@atlas.cz). 

Na Vaši účast se těší vedení Traperů, Včat a Vyrion.