Druhý den

Ráno jsme se probudili ve stanech, ve kterých jsme se předchozí den zabydleli. Na ranním sněmu, který byl po snídani, jsme si rozdělili práci. Ve družině jsou vždy lidé, trpaslíci, elfové – to jsou všechno trapeři; a my, vlčata, jsme hobiti. Společně s ostatními vlčaty byl náš hlavní úkol postavit sněmovní kruh. Odměnou nám byl dobrý oběd a krátký odpočinek po něm.

Odpoledne už toho tolik nebylo, ale protože se blíží Bilbovy 111. narozeniny a v kuchyni se vaří od rána do večera, bylo potřeba hodně dřeva. Naše vedení pokácelo suchý dub poblíž tábora a s ním byla pořádná fuška. Museli jsme jeden dvoumetrový kus kmene nést všechna vlčata a tak tak jsme to zvládli.

Bilbova oslava narozenin proběhla večer u táborového ohně. Vesele jsme slavili a přitom potkali i Froda a Gandalfa, který se blýskl svými ohňostroji. Byli jsme svědky Bilbova bleskurychlého zmizení a všem nám to přišlo divné. Pak jsme se dověděli, že za to může Jeden prsten, který kdysi Bilbo vzal Glumovi. Gandalf ale po oslavě Bilba donutil, aby prsten odkázal Frodovi, svému synovci. Ten po 17 letech zjišťuje, že své dědictví musí zničit v hoře Osudu „Orodruině“, která ale leží až daleko v Mordoru.

Musíme se tedy i s Frodem a prstenem vydat na cestu.