Noční hlídka

Už dlouho jsem se tak netěšil na nějaký film jako na Noční Hlídku. Námět se zdál být zajímavý, ukázky taky, ale hlavně jsem byl zvědavý na jiný film tohoto žánru než Americký (i když ho Američani zaplatili).


Na úvod trochu nastíním děj. Před dávnými časy spolu svedli zástupci sil světla a temnot krvavý boj, který by skončil zničením obou stran, protože jejich síly byly naprosto vyrovnané. Proto vzniklo jakési příměří. Temní působí v noci a světlí ve dne. Na dodržování podmínek pak dohlíží jakási policie – hlídky. Temní drží Denní hlídky a zástupci sil světla slouží v noci.

Po tomto krátkém úvodu se děj přesune do současné Moskvy. Hlavní hrdina Anton Goroděcký si u čarodějnice objedná vraždu ještě nenarozeného dítěte (myslí si, že není jeho), ale seanci přeruší vpád Noční hlídky která babu zatkne (efektní trik s pánvičkou). Anton si v té chvíli uvědomí, že je Jiný, tj. není obyčejný člověk, ale má zvláštní jasnovidné schopnosti, a tak se stane členem Noční hlídky.

Po několika letech je však spolu se svým znovu objeveným a v onen den zachráněným malým synem (který je shodou okolností, jak už to bývá, Vyvoleným, který dokáže porušit rovnováhu sil ve prospěch temné či světlé strany podle toho, ke komu se přidá) vtažen do léčky.

Tak to by snad pro ukázku stačilo. Nakonec doporučení: Běžte na to. Podle Bártem zkalibrované stupnice tomu dávám čtyři hvězdičky. A už se těším na další dva díly, neb jak jsem vám neřekl, je to trilogie.