Skialpový víkend- Akce pro Rovery a 1. stupeň

Po úspěchu minulé akce to vypadá že sníh vydrží i u nás a tak je tu opět možnost vyzkoušet si skialpové lyže.

Akce je připravena pro Rovery a držitele prvního stupně. Na skialpových lyžích podnikneme v termínu 31. ledna-1. února víkendový přechod hřebene jeseníků, se vším co k tomu patří.

Co jsou to skialpinistické lyže?

Jedná se vlastně o lehké lyže téměř shodné se sjezdovými, ale díky speciálnímu vázání u kterého lze uvolnit pata je možné s nimi stoupat do kopce. To umožňují i nalepovací "tulení" pásy. Díky tomu proti např. běžkám lze zdolat i prudší kopec z batohem na zádech vcelku pohodlně i např. v hlubokém sněhu. po zacvaknutí paty a stržení pásů se na skialpech jede jako na sjezdovkách.

Co obnáší přechod hřebene?

Přechod obnáší především to že všechny věci si poneseme sebou. Batoh tak bude dosahovat hmotnosti batohu jako na dvoudenní výpravu. Noc přečkáme v turistickém útulku na Jelení studánce. Jedná se o kamenou chatku vybavenou pouze dřevěnými lavicemi, tudíž půjde o přespání prakticky v zimních podmínkách!

Co je cílem?

Cílem je jednak vyzkoušet si něco nového, ale především to bude zkouška našich schopností.

Kdo může jet?

Mohou jet všichni držitelé 1. stupně, rádcové a roveři a rangers. Podmínkou je dobrý zdravotní stav a sohlas rodičů.

Kde vezmu lyže, boty...?

Akci materiálově podpoří Brněnský Hudy Sport, který zapůjčí za symbolický poplatek potřebné lyžařské vybavení. Ostatní věci které mohou ve vybavení chybět se pokusíme zajistit po individuální domluvě. Důležitá je vůle se zúčastnit, vše ostatní se dá vyřešit! Podívejte se na fotky z poslední takové akce.

Jak se přihlásit?

Zájem je potřeba nahlásit na můj email: finistx@seznam.cz tam nebo na tel. zodpovím i příp. dotazy. Počet účastníků je omezen, takže neváhejte! Přihlášeným bude poté rozeslán email s podrobnými instrukcemi.

Sokol