Trapeři závěrečná vodácká výprava 15.- 16.6.

Informace k blížící se vodácké výpravě Traperů najdete v tomto příspěvku.

Upozornění! na výpravu je potřeba se přihlásit! Přihlašovací formulář naleznete v předcházejícím článku.

Závěrečná výprava bude Vodácká. Chtěli bychom sjet řeku Bečvu, v úseku Valašské Meziříčí - Přerov.  Vyplňte prosím formulář v předchozím příspěvku.
Bečva je krásná a tekoucí voda s minimem jezů. Řeka je vhodná pro začátečníky a děti. Více informací např. Na stránkách www.raft.cz. pojedeme na nafukovacích člunech Pálava.

Sraz v sobotu 15.6. v 6:30 na nádraží v Králově poli.

Návrat v neděli 16.6. v 17:01 tamtéž. (rychlík R832 Slezan)

Jídlo: Svačina a oběd z domu, buchty na snídani, 3 krajíce chleba, tavený sýr nebo paštika, oplatek.

Cena: 500,-

S sebou: Spacák, karimatka, láhev na pití (min 1 litr),náhradní oblečení(1spodky, 1ponožky, triko, triko dl. rukáv), plavky, čepice nebo šátek kvůli slunci, pláštěnka nebo nepromok. větrovka. Menší ručník. Obutí: pohorky nechte doma, lepší je vzít lehké tenisky a nějaké přezutí do lodě (sandály, boty do vody nebo neoprenové boty...). Taktéž nebude potřeba ešus, ale lžíce ano. Snažte se množství věcí minimalizovat, velký batoh se hůř vejde do lodi.

Speciální vybavení: pevný igelitový pytel (ideální je tzv, pytel na suť, lze zakoupit v dom. potřebách...) nebo vodácký pytel(ten můžeme příp. zajistit v půjčovně pokud nám napíšete). Čluny Pálava jsou poměrně stabilní a řeka není náročná takže převržení je málo pravděpodobné, ale voda se do člunu i tak nacáká pádlováním a batohy které leží na dně lodi bez ochrany nasáknou. Proto doporučuji zabalit i spacák a věci na převlečení zvlášť v batohu vodotěsně (např. do igelitové tašky uzavřené gumičkou). Plovací vesty jsou součástí vypůjčených člunů a bude ji mít samozřejmě každý.

Cestou pojedeme kolem Zbrašovských Aragonitových jeskyní v Teplicích n/B. Pokud budeme mít čas tak je mohou zájemci navštívit. Proto ať si kluci vezmou navíc 60,- na vstup (pokud budou do jeskyně chtít).

Pro případné dotazy se obracejte na Sokola.