Tři tuny zlata z Aljašky!

SAN FRANCISCO NEWS, 29.ledna 1897 Senzační zpráva ze západního pořeží USA. Dvě lodě přivezly z Aljašky desítky prospektorů a nimi tři tuny zlata. Šance rychle zbohatnout, pro všechny. Podrobnosti najdete v tomto článku!

SAN FRANCISCO NEWS, 29.ledna 1897


Dnes dorazila do přístavu v San Franciscu lo EXCELSIOR po měsíční plavbě z Aljašky. V Seattlu přistál parník PORTLAND. Obě lodě přivezly osmdesát zlatokopů a prospektorů. Všichni byli před rokem chudáci a teď s sebou přivezli ti tuny zlata!
„Našli jsme na Klondiku Miliony“, řekl Robert Henderson, jeden ze zlatokopů. „Je to nejlepší místo na svtě, kde se dají vydlat peníze.“
Stovky lidí okamžit začaly shánět potřebné vybavení a chtějí se vydat na sever, kde se zlato válí v potocích. Klondike, 1897
Dostat se až do Klondiku však není jednoduché, loď jede nejdále do přístavu Dyea, dál je třeba překonat vzdálenost přes osmdesát mil horami až do města Dawsonu pěšky nebo po řece Yukon.
Kanadská jízdní policie se obává přívalu nezkušených a nevybavených zelenáčů, kteří by na severu dlouho nevydrželi. Vydala seznam potřebného vybavení, který musí mít každý, kdo opouští přístav Dyea.

První spoj do pístavu Dyea odjíždí v sobotu 10.února v ranních hodinách.
Sraz v 8 hodin na halvním nádraží!
Nezapomeňte si sebou:
Velikou svačinu na celý den, Trapeři bžky a dobrovolně sjezdovky, Vlčata běžky nebo sjezdovky a taky boby (možnost půjčit si na klubovně).  K tomu všechno ostatní vybavení podle Džungle rodičům.