Vybavení pro Vlčata na dvoudenní výpravy – info pro rodiče

Jelikož nám na dvoudenní výpravy začalo jezdit více nováčků, po několikerých a opakovaných dotazech jsem se rozhodl, že vybavení známé pod zkratkou ,,V2\', vypíšu jmenovitě. Staří a ostřílení pardi už jistě toto vybavení notoricky znají.

Vybavení na dvoudenní výpravu = V2

Spacák, velký baťoh, oblečení na cestu = krátké/ dlouhé kalhoty, pohorky, kroj nebo oddílové tričko, podle počasí mikina, větrovka, bunda, čepice, rukavice, v létě kšiltovka; oblečení na ven = může se krýt s oblečením na cestu, k tomu však nějaké šatstvo, které se může při terénních hrách poškodit či zašpinit + k tomu náhradní oblečení = šusťáky, triko, mikina - svetr, ponožky tlusté i tenké, spodní prádlo; oblečení do chaty = tepláky + přezůvky, v případě, že budeme spát venku v přírodě, přezůvky jmenované nebudou!; oblečení na spaní = teplákový komplet nebo pyžamo, ponožky; dále sem patří vybavení na schůzku, 1,5 - 2 l PET láhev (nebrat menší, je to neekologické a v lese nejsou koše za každým bukem) s pitím (voda - čaj - minerálka, raději ne supersladké limonády, přitahují hmyz a je po nich žízeň), podle konkrétních pokynů strava - nejčastěji oběd a svačina s sebou - večeře už bývá společná (proto je lepší dát klukovi uměřenou svačinu, často toho hodně zbyde); podle vždy upřesněných pokynů se bere karimatka, ešus, lžička, přezůvky, igelit 2x2 m. Pokud v zápise na výpravu nenajdete těchto posledních 5 jmenovaných věcí, pak vězte, že je není třeba balit. Spacák bereme s sebou VŽDY. Vybavení nabalíme do jednoho batohu, do tašek a menších baťůžku raději nic nedáváme, špatně se s tím cestuje. V případě problémů se sehnáním vybavení nebo s balením neváhejte a požádejte rádce vašeho syna.

Ke každé výpravě se buď tiskne letáček, nebo je proveden ruční zápis na schůzkách. Dále se můžete dozvědět zápis v elektronické podobě na našich stránkách nejméně týden dopředu.

                                                                                      Gabo (724 31 71 98), Darwin (775 65 19 10)