Lednová expedice Traperů na odvrácenou stranu Měsíce


Níže si můžete přečíst velmi zdařilý záznam neobvyklé expedice na odvrácenou stranu Měsíce, který napsal Horus.

Byli jsme ti štastlivci, kteří byli vybráni mezi stovkami dalších….

Zapsali jsme se na listinu dobrovolníků, které čeká osídlení odvrácené strany Měsíce. Jak jistě víte, na odvrácené straně Měsíce byla před dvěma lety, tedy roku 2081, objevena voda (možná s ní i život) a my (USA), jsme nebyli jediní, kdo tuto polovinu Měsíce chtěl osídlit. Ano… bylo to Rusko, které se na měsíc vydalo s námi.

Ráno jsme odletěli a před obědem jsme byli na našem novém domově – na Měsíci .

Dveře se otevřely na pohled od ne příliš pohledné chaty, která v sobě však skrývala více, než by se zdálo: zdi, jakoby ze zámku vyříznuté, prostorné místnosti s velmi pohodlnými postelemi a celkový dojem z  krásně útulného místa obklíčeného zatím neprozkoumanými místy. Rychle jsme si sbalili a pod mým velením jsme vyrazili. Šli jsme vcelku po rovině s občasným hledáním můstku přes potůčky, někteří odvážlivci však žádnou lávku nepotřebovali a k našemu udivení později nelitovali. Cesta se začala zvedat a my jsme se začali plahočit na vršek kopce, kde jsme našli zábavu snad na zbytek dne: starou, polozřícenou stáj, u které ležela veliká kupa sena.

To ale nebylo vše co u stáje leželo. Hlavu to mělo celou stříbrnou, tělo dlouhé a štíhlé. Také jeho oblek byl velmi neobvyklý – vypadal velmi tvrdě a těžce, ale v pohybu mu zřejmě vůbec nevadil. Odpověď na dlouho přemítanou  otázku zněla: „Ano , nejsme ve vesmíru sami!“

To,  co však následovalo, nás všechny zaskočilo – ta podivná a na pohled nevinná stvoření se na nás vrhla, a tak nastala bitva. Bitvě takové se ale moc nepodobala. Mimozemšťané byli po havarování na Měsíci lehce dezorientovaní, ale hloupí nebyli…. po nějakém čase se někteří z nich přidali k nám. Navíc jsme zjistili že na své ztroskotané lodi mají vzácné suroviny, a tak jsme začali tyto předměty sbírat, ale zde se objevila chamtivost lidí, a tak se naše skupina rozdělila na dvě: Rusko, Amerika. Nicméně jsme nepřítele nepobili úplně… byli jsme už vyčerpaní, a tak jsme pobrali, co jsme nasbírali, a vyrazili zpět .

Po cestě jsme však narazili na další překvapení odvrácené strany Měsíce: obchodníky se zvláštními a vzácnými předměty z Měsíce. Měli zde i svoji měnu, tak zvané „MOONDOLARY “. Pomocí chytrosti jsme zde vydělali hodně moondolarů a mohu s hrdostí říct, že jsme měli více mooondolarů než Rusko

Na pozemský čas jsme se pozdě vrátili zpět na základnu a po procvičení logického uvažování při strategické hře (Amerika vs. Rusko), kterou jsme bohužel prohráli, jsme se navečeřeli a šli do hajan. První noc na Měsíci byla vskutku strašidelná …..

Druhý den jsme museli z postelí vylézt časně, jelikož dát základy prvnímu městu na Měsíci bylo nutno…. Prvním dvěma, abych byl přesný – American city, Pусский город (Ruské město). A tak jsme začali s výstavbou. Na oběd bylo hotovo a mudrcové dole na zemi začali soudit, které město je lepší….. vítězem se stal Pусский город , což pro nás Amíky bylo zklamáním.

Napětí čím dál tím víc rostlo, a tak začala bitva mezi Amerikou a Ruskem. Byla dlouhá a úmorná a dalším protivníkem se stalo počasí, které bylo velmi nepříjemné. Nakonec vítězný tým tvořený Dingem, Dvalinem a Michalem rozmetal USA na kousky a tak Rusko převzalo vládu nad odvrácenou stranou Měsíce.

Než jsme si já, Chankin a Thorin zabalili batohy, z nebes se přihnala spoušť mimozemšťanů a vyhnala lidi z odvrácené strany Měsíce všechny: jak Američany, tak Rusy…

A tak se naše mise, i přes nové poznatky, vracela s neúspěchem.