Zahajovací výprava na divoký západ


Dnes, v sobotu 13. září, si musíme pěkně přivstat, aby nám neujel vlak z Brna do Nedvědice City. Tak tedy sraz v 7:45 na Hlavním nádraží. I přes škaredé počasí se nás většina sešla, aby okusila prostředí „westernu“.

Ve vlaku jedeme asi hodinu a půl a po výstupu v Nedvědice City se k nám připojilo černé kotě, které bylo po čase pojmenováno Macík. Cesta dále pokračovala po silnici do Chlébské Townu. Kotě statečně pochodovalo s námi až na místo. Místo, kde jsme měli přečkat noc, byly takové 3 dřevěné chatky a jeden velký betonový dům, a celá tato osada patřila obávanému šerifovi p. Knoflíčkovi. Po ubytování v jednotlivých pokojích nás svolal místní bandita Spok alias Polobůh a sdělil nám že, když proběhneme odstřelovaným kaňonem tak si můžeme vylosovat své „drsné“ jméno. Padly zde jména jako například Chuck Lomikámen, Billy Medvědobijec, Mike Hromotluk nebo Rast Bourák. Po této akci se sbalily věci na výlet a vydali jsme se na putování po vyprahlých pouštích plných kaktusů (kecám, všude bylo mokro a občas i trochu zapršelo) i s Macíkem. U rozcestí jsme se fotili a na jednom místě o kousek dál nám Spok řekl, že z jednoho města šerif odjel a že je to jedinečná šance ho vyrabovat. Takže podle focení nás rozdělili do dvou skupin – první, které velel polobůh, a druhé, které velel Dundee Utrhlístek. Bitva o to kdo, ukradne více doláčů, začala. Bylo to na způsob ratatata, ale s tím, že jsme se museli zapisovat na žluté lístky, které byly označeny názvem nějakého domu, například zastavárna nebo banka. Po hře se šlo do osady, kde byla už připravená večeře: těstoviny s protlakem a sýrem. Jak skončila večeře, rozdělovaly se ukradené peníze a poté se podle nafocených fotek kreslili na papír wanted lidé z druhého týmu a to se pak vyhodnocovalo. Následoval krátký zahajovací oheň, kde nám Bart řekl pár slov na začátek roku. A až se všechno řeklo, tak se šlo spát.

Ráno náš pokoj probudil Spok, takže se šlo jako vždy na rozcvičku, pak na snídani, na kterou byly buchty. Šerif přijel do města a zjistil, co se stalo, což znamenalo, že na nás vyjel se svými muži, aby nás zatknul. Museli jsme se tedy vyzbrojit a ubránit se jim. To se ale nepovedlo a oni nás zajali.

V následujícím programu jsme si museli vymyslet nějaké alibi, kde jsme včera byli. Vše nám prošlo, ale bylo zničeno muzeum se dřevem a chybělo tam jedno dřevo. Další část začala. Byla to taková zebra. Už se potom nic moc nedělo, jen byl oběd, gulášová polévka, a pak po velkém úklidu už se šlo na vlak. Po cestě se hrála ještě jedna taková hra a pak už se jelo domů…