Závěrečná válka o nezávislost

Po celý rok jsme osidlovali Nový svět, každý pod vlajkou své evropské domoviny. Ve světle posledních let se ale mnohé změnilo a jsou očekávány nepokoje v koloniích i možná je i intervence z Evropy.

Píše se rok 1775 a v Novém světě je stále více lidí, kteří se chtějí zbavit závislosti na své evropské domovině. Přestože právě evropské velmoci stály u zrodu kolonií v Novém světě, jsou to také právě ony, které ho chtějí brzdit. Nicméně jenom ty nejvyspělejší a nejlépe fungující kolonie si mohou vybojovat svou nezávislost a vytvořit tak nový stát. Ale pozor! Přestože velikost vojska je důležitým faktorem, není jediným. Jednotlivé kolonie tak mohou těžit z různých výhod, které se jim podařilo pro sebe zajistit.

Kterým koloniím se podaří vydobýt si nezávislost? A které naopak zůstanou navždy zámořským územím jedné z evropských mocností? Přijeďte bojovat za svou kolonii, ať můžete zvrátit misky vah na svou stranu, ve prospěch své kolonie.

KDY: 13.-15.6. 2014

SRAZ: pátek 13.6. v 16:30 na hlavním nádraží

NÁVRAT: v neděli 16:32 na nádraží v Králově poli (busem)

CENA: 100,-

S SEBOU: vybavení na vícedenní výpravu, spacák, karimatka a igelit (spí se na zemi v přístřešku), lžička, min. 1,5l láhev s pitím; budeme většinu času chodit, proto všechno pořádně sbalte do batohu

JÍDLO S SEBOU: jídlo a pití na pátek, buchty na snídani, (varný) sáček rýže, ovoce, oplatek, cinska polivka, rohliky na 2 jidla

POVINNĚ: pláštěnka (ideálně i na batoh), pohorky, šátek, 5 hadráků nebo papírových koulí, igelit

NA DRUŽINU: přístřešek + provaz, kotlík, plechovka kukuřice, plechovka hrášku

dotazy směřujte na Geda (775 313 115)