Druhý den v Roklince

Píše se datum 4. 7. 2014 a Společenstvu přichází krásné roklinkové ráno. Za zvučení vodopádů se jako vždy utíkalo na rozcvičku, ale tentokrát se cvičila tzv. jogínská rozcvička – divné cviky v trenýrkách (pozdrav Slunci – pozn. red.). Na snídani v Elrondově domě byly lembasy s medem.

Po snídani a po sněmu jsme pokračovali v kurzech, které navazovaly na den předcházející. Já, Horus, Chankin, Mates R. jsme pod vedením Barta psali slohové práce, na které jsme se pracně připravovali. Všichni z kurzů prezentovali to, co dokázali, například přehlídku dřeva. Na mě se nedostalo, protože byl oběd. Elfové nám připravili lívance. Ach, výborný obídek…

Jak uběhl polední klid, vydaly se společenstva na Elrondův koncil, aby se rozhodlo o tom, kdo ponese prsten do hory Osudu, Orodruiny. Pan Frodo Pytlík se přihlásil po dlouhé debatě, a tak se začalo společenstvo připravovat na další putování prstenu.

Museli jsme si v Roklince sehnat vybavení: luk, sekeru, elfský meč a mitril. Naše skupinka Eldar sehnala většinu až na jednu věc. Byla večeře. Elfové pod vedením šéfkuchaře Vukyrgina zeleného nám připravili bramborový guláš. Všichni jsme si pošmákli. Poté byl sněm, kde nám řekli, že půjdeme běhat a tím pádem si splníme bod běh. Úspěšně ho splnili skoro všichni trapeři a já se schladil studenou vodou. Pak bylo volno.

Jen tak se podívám z okna. Počasí vypadá divně, zrovna trochu zahřmělo. Je tma a vypadá to, že bude pršet. Tak uběhl krásný den v Roklince a všichni šli spát.