Kariéra

Jaká povolání si vysnili členové 22. střediska? Bleskový průzkum veřejného mínění zjistil zajímavé výsledky. Jedním z nich je ten, že představy o budoucím povolání jsou různorodé. Koneckonců posuďte sami (v závorce za povolání je uvedena četnost povolání, pokud nebyla rovna jedné): strojvedoucí (2), MHD, stavební inženýr, jaderný fyzik, inženýr, egyptolog, strážce národního parku, taxátor, kaskadér (3x), počítačový maniak, pilot, bankéř, kuchař, továrna na auta, právník (2), designér, fotograf, stavebník, skaut, slaboproudař, architekt (2), závodník v autě (2), rentiér, kriminalista, řidič, přírodovědec, špión, prezident, Hurvínek, Mánička, Generální ředitel ČD, učitel fyziky.

Ledňáček

54. kmen roverů

Čím bys chtěl v životě být? Ty blaho, tak o tom nejsem ještě pevně rozhodnut. Pokud možno tím, co mně bude bavit. Uvažoval jsem o dvou variantách, možná jako státní zástupce, že bych honil zločince do krimu, a nebo u nějaké firmy nebo banky. Jinak bys chtěl být právníkem? Ano, právníkem. Proč jsi zvolil právě toto povolání? Právnickou fakultu jsem si vybral především díky tomu, že se zde nevyučuje matematika, fyzika a chemie a na pedagogickou a filosofickou fakultu se mi nechtělo, neboť se mi zdály málo atraktivní. Máš nějaký vzor v práci? Vzor v práci nemám, protože se mi do práce nechce. Kdyby bylo na světě jediné volné místo u popelářů, šel bys tam pracovat? Nešel.

Bart

družina Kondoři, Trapeři

Čím bys chtěl v životě být? Sakra! Možná nějakým hercem, ještě nevím. A nebo? A nebo. To je otázka těžká. Kaskadér. Jaký herec bys chtěl být? Takhle. Naučil bych se anglicky, jel bych do Hollywoodu. Ve kterých filmech bys chtěl hrát, akčních, romantických, komediích, …? No něco jako, počkat to ne. Něco jako takový „muž činu“. Můžeš uvést příklad tvého oblíbeného filmu, ve kterém bys chtěl hrát? No například tady Ged by byl ve vězení a já bych ho měl zchránit. Máš nějakého oblíbeného herce? No Tom Cruise. Co je důležitější v práci, vydělat peníze, nebo aby tě to bavilo? No uživit rodinu je taky důležitý, že jo. Kdyby bylo na světě jediný volný místo – popelář, šel bys tam dělat? No tak to teda… jo.

Tomáš

družina Štíři, 48. smečka Vlčat

Čím bys chtěl v životě být? Slaboproudařem. Proč ses rozhodl pro slaboprodaře? Protože bych něco uměl s počítačem a dělá to můj taťka. Víš co bys musel umět, abys byl slaboproudař? Kreslit. Kreslit a počítat. A těšíš se na to, až budeš pracovat, nebo bys chtěl chodit do školy? Radši pracovat.