Obrazem – Klubovna, jak ji možná neznáte

Jednou takhle probírám krabici, která leží v předsíni zapadená prachem. A co nenajdu, staré fotografie, které jsme tehdy fotili jako podklady pro žádost o příspěvek na klubovnu. Možná tomu nebudete věřit, ale takto to vypadalo na místech, kde dnes mají Vlčata a Vyriony schůzky. Jako perličku přikládám i sociální zařízení.


Před několika lety jsme se pustili do oprav klubovny. Oprava proběhla, její výsledky dnes můžete vidět. Na úplném začátku prací byla pořízena série fotografií převážně z rekonstrukcí dotčených částí klubovny tak, aby i na ministerstvu nezůstalo jedno oko suché.

Interiér Vlčácké klubovny. Dík štědrosti sponzorů, kteří nám věnovali například dvě staré nefunkční televize a jiný materiál přišlo středisko při likvidaci odpadu o 40 000 Kč a několik dní práce. Děkujeme. Povšimněte si rovněž okna do sousední zahrady, dnes již zazděného.

Dnešní klubovna Vyrion byla vlastně spojovací chodba od vstupu na půdu. Vzácné koberce na zdech tvořily jeden z hlavních motivů půdních prostor klubovny.

Rafinovanost oprav spočívala ve vrstvení barvy. Natřít se dá vše.

Detail omítky na čelní zdi

Omítka na zdech směrem do sousední zahrady.

Pohled na vchod na půdu a dvorek.

A samozřejmě WC, suché.