Zahajovací výprava do Chlébského


Jak jsme se měli na výpravě do Chlébského – čtěte zde.

Chlébské je malá vesnička nedaleko Nedvědic a u ní je v malebné přírodě Vysočiny skautská základna. Tu jsme letos využili pro naši Zahajovací výpravu – tedy akci kterou tradičně otevíráme náš oddílový rok.

Na zahajovačku vyrazily letos oba oddíly společně (tedy Vlčata a Trapeři). V sobotu se Vlčata pod Darwinovým vedením vydala na celodenní výlet na mineralogické naleziště, kterých je v tomto kraji hodně. A večer se mi některá Vlčata pochlubila pěknými nálezy. Našli modrý kyanit (neplést s nebezpečným jedem :-) ) a krystal turmalínu.

Trapeři se v sobotu procvičovali ve znalosti dřevin – družiny sbíraly vzorky a potom z nich připravovaly terčák. Také měly za úkol nasbírat nějaké volně rostoucí plody pro přípravu pokrmu, pochutiny… Vycházku, i když kratší, jsme si ale užili také a to na partyzánský památník u obce Horní Čepí. Památník se ukázal jako zajímavá socskulptura z betonu a přímo vyzýval k tomu, abychom po něm lezli a nakonec si v jeho útrobách zahráli hru. Snad nám to chrabří bojovníci nebudou mít za zlé. Jakési oficiální zahájení naší činnosti proběhlo u táborového ohně.

V neděli jsme si dohromady zahráli hru, ve které hrál důležitou roli dobrý logický úsudek a schopnost pokládat ty správné otázky. Hráči měli na zádech lístek se jménem známé postavy, osobnosti nebo zvířete (tuto lehčí variantu měla Vlčata) a museli se probojovat k těm správným lidem, kterým mohli položit otázky, které jim prozradily, čí jméno nosí. Samozřejmě že odpovědi se dočkali jen ve formě ano/ne. Počasí vyšlo tak akorát – bylo sice trochu zataženo, ale teplo, takže se výprava snad povedla.