Archiv měsíce: Září 2014

Hledání Svatého Grálu podle Monty Pythona

Monty Python je britská komediální skupina. Její první prací byl seriál skečů Monty Python flying circus (Monty Pythonův létající cirkus) poprvé vysílaný v roce 1969. Seriál patří mezi klenoty TV zábavy a má 45 dílů.

Později skupina natočila i několik celovečerních filmů. Mezi ně patří i Monty Python a Svatý Grál, který zdařile paroduje Artušovskou legendu.

Právě tímto filmem se nechal Rolf inspirovat při tvorbě programu na výpravě

Číst více

Barvy

Červená, zelená, žlutá… všichni tato slova známe. Když vám je někdy někdo řekne, hned víte, o čem je řeč. Jsou to barvy. Každý člověk vnímá barvy trochu jinak. Je to stejné jako chuť. Jednomu chutná více guláš, druhému svíčková, třetímu chutná oboje a jinému zas ani jedno. Stejné to je i s barvami. Každý člověk má svoji oblíbenou barvu, oblíbený stát, kamaráda, roční období… Tyto věci mají ale něco společného…

Číst více

Hlídka

Já, Chepru, jsem si vybral téma slohu hlídka. Tohle téma není na táboře zrovna moc oblíbené a člověk má v sobě mnoho pocitů – dobrých i špatných. V tomto slohu bych chtěl upozornit na pár pocitů na hlídce i před hlídkou, které se dají napravit a tím pádem si trochu zpříjemnit hlídku.

Číst více

Rubrika „Literární výtvory“

Na letošním táboře Pán prstenů 2014 jsme se při dvoudenním pobytu v Roklince věnovali různým elfským uměním. Jedním z nich byl Bartův literární kurz, v němž se trapeři zdokonalovali v tvůrčím psaní. Některé z výtvorů si zde můžete přečíst. Možná časem přibudou další, nejen z tohoto tábora, v traperské stezce se totiž nachází bod „napsat kvalitní literární útvar.“

Číst více