Archiv měsíce: Září 2008

Boj o Brno

Letošní Boj o Brno se uskuteční v termínu 11. října (sobota) Sraz je v 9:00 na klubovně. Návrat 17:00 opět na klubovnu. Cena: 50,- S sebou: papír, propiska, nůž, uzlovačka, šátek, hadráky (min.3), svačina a oběd.

Číst více

Pár slov o táboře a všechna fotoalba

Zaklínač byl zatím (a pravděpodobně zůstane) posledním táborem na Ferdinandově v Jeseníkách. Přes všechnu snahu nebylo možné toto tábořiště úspěšně udržet pro další generace. Tématem tábora byl příběh zaklínačů z příběhu Andrzeje Sapkowského. Bojovali jsme proti zlu, vyráběli ochranné amulety, tvořili zbraně. Tento tábor pro nás připravil Shorty a Bart.

Stránky věnované táboru: http://tabor2008.vlcata.org/

Číst více

Z kronik a deníků

Protože tématem tohoto čísla je historie střediska, rozhodl jsem se oprášit staré kroniky a vybrat opravdu historické zápisy. Jen pár nejstarších pamětníků ze současných členů oddílu tyto výpravy zažilo, někteří z nás je možná znají z vyprávění a ti nejmladší v té době ještě ani nebyli na světě.

Číst více

Práce

Práce, ať chceme nebo ne, je základním prvkem našeho bytí a přežití. Během doby se z nutnosti obživy pro mnoho lidí stala i smyslem a posláním života, něčím, co život naplňuje a obohacuje, co přináší trvalé uspokojení pro mne i mé okolí. Kdo našel ve své práci zalíbení a potěšení, je šťastným člověkem. Každá práce nemůže být zároveň i koníčkem, to štěstí má v životě málokdo. Těžko věřit např. popeláři, že jeho práce je i jeho hobby a že bez popelnic si svůj život nedovede představit. I on však může nacházet v práci uspokojení tím, že ji dělá dobře a ke spokojenosti svého okolí, které si váží toho, že má popelnice řádně vyčištěné a neotlučené.

Číst více

Kariéra

Jaká povolání si vysnili členové 22. střediska? Bleskový průzkum veřejného mínění zjistil zajímavé výsledky. Jedním z nich je ten, že představy o budoucím povolání jsou různorodé. Koneckonců posuďte sami (v závorce za povolání je uvedena četnost povolání, pokud nebyla rovna jedné): strojvedoucí (2), MHD, stavební inženýr, jaderný fyzik, inženýr, egyptolog, strážce národního parku, taxátor, kaskadér (3x), počítačový maniak, pilot, bankéř, kuchař, továrna na auta, právník (2), designér, fotograf, stavebník, skaut, slaboproudař, architekt (2), závodník v autě (2), rentiér, kriminalista, řidič, přírodovědec, špión, prezident, Hurvínek, Mánička, Generální ředitel ČD, učitel fyziky.

Číst více

10 let Kondorů

Redakci Džungle se dostala do rukou velmi zajímavá publikace – „Kondoři – 10 let“. Protože nás publikace velmi zaujala, chtěli bychom z ní přetisknout část i v Džungli. Tato brožura stojí za povšimnutí i tím, ze je psána ručně, což dnes nebývá už tak obvyklé.

Číst více

HD Video z vánoční výpravy

První HD video na našich stránkách z vánoční výpravy. Protože náš štáb nebyl na celé výpravě přinášíme jen krátký náhled bez komentáře. Pro ty, co neholdují vysokému rozlišení je uvnitř článku i video na Youtube v ‘ořezané’ verzi.

Číst více

O družině

Skautský oddíl by nebyl skautským oddílem, kdyby nebyl tvořen různými družinami. Družiny nejsou v oddíle jen proto, aby mezi sebou mohly soutěžit, ale hlavně proto, že družina představuje nejlepší počet lidí pro skautskou činnost. Kdyby všechno dělal celý oddíl dohromady, trvalo by nám to příliš dlouho, nevešli bychom se do klubovny, ale hlavně bychom se jeden druhému ztráceli. V příliš velké skupině se těžko daří hlubokému přátelství. Proto je velký oddíl rozdělen do několika menších družin.

Číst více